Visose įmonėse, įstaigose ar organizacijose privalo būti atliktas psichosocialinių rizikos veiksnių vertinimas (tyrimas). Mūsų atliekamas psichosocialinės rizikos vertinimas pilnai atitinka LR Valstybinės darbo inspekcijos keliamus reikalavimus tokiam vertinimui ir patikrinimo metu yra priimtinas įrodymas. Rizikos vertinimas, kitaip vadinamas rizikos veiksnių tyrimu yra skirstomas pagal veiksnius. Psichosocialiniai veiksniai sudaro tyrimą dėl smurto, bauginimo, mobingo darbe ir kt. Šių veiksnių prevencijai yra atliekamas psichosocialinių rizikos veiksnių vertinimas. Psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimas atliekamas vadovaujantis LR bendraisiais profesinės rizikos vertinimo nuostatais, LR psichosocialinių rizikos veiksnių tyrimo metodiniais nurodymais. Visos darbuotojų darbo vietos privalo būti įvertintos. Mūsų saugos specialistų atliekamas darbo vietų profesinės rizikos vertinimas t.y. psichosocialinių rizikos veiksnių vertinimas yra atliekamas panaudojant anonimines darbuotojų apklausos korteles ir analizuojant gautus rezultatus. Taip darbuotojai gali anonimiškai aiškiai ir išsamiai pateikti savo nuomonę, savijautą, pastebėjimus, o mes, panaudojus patvirtintas metodikas, galime nesunkiai šį rizikos vertinimą atlikti.
Psichosocialiniai rizikos veiksniai: tai veiksniai, įtakojantys darbuotojo emocinę, psichologinę savijautą (darbo tempas, tarpusavio santykiai su kolegomis ir kt.).
Šiuos darbo vietų rizikos tyrimus reikia atlikti tam, kad pilnai užtikrinti saugą ir sveikatą įmonėje pagal galiojančius LR teisės aktų reikalavimus. Rizikos vertinimo tikslas yra identifikuoti ir įvertinti visus esamus ar galimus atsirasti psichosocialinius rizikos veiksnius darbuotojo darbo aplinkoje. Įvertinti reikėtų visų pareigybių darbo vietas, kurių kiekvieną psichosocialinis rizikos veiksnys gali įtakoti skirtingai. Kai kurie įmonių vadovai mano, jog administracijos darbuotojo rizikos nereikia vertinti, jog nėra jokių pavojų, tačiau dažnu atveju tokių darbuotojų pagrindinis rizikos veiksnys yra psichosocialinis (stresas darbe). Šis veiksnys greitai vizualaus pavojaus gali ir nesukelti, tačiau su laiku šis veiksnio poveikis ypač išryškėja. LR Valstybinės darbo inspekcija periodiškai skelbia tikrinamų ūkio subjektų sąrašą. LR vyriausiojo valstybinio darbo inspektoriaus 2021 m. liepos 26 d. įsakymu Nr. EV-173 buvo patvirtintas sąrašas subjektų, kuriuos ketinama patikrinti dėl psichosocialinės rizikos vertinimo bei mobingo darbe prevencijos atitikimų reikalavimams. Šis psichosocialinės rizikos veiksnių vertinimas atitinka šio patikrinimo keliamus reikalavimus. Svarbi informacija, reglamentuojanti saugų darbą smurto, bauginimo, mobingo darbe prevencijos atžvilgiu LR valstybinėje darbo inspekcijoje.
PLAČIAU APIE MŪSŲ ATLIEKAMUS DARBO VIETŲ PROFESINĖS RIZIKOS VERTINIMUS RASITE ČIA.
PAKLAUSKITE MŪSŲ: