DARBŲ SAUGOS DOKUMENTŲ RENGIMAS ĮMONĖJE

   Vadovaujantis saugos ir sveikatos teisės aktais darbų saugos dokumentų rengimas privalomas kiekvienam juridiniam bei fiziniam asmeniui, turinčiam bent vieną darbuotoją. Darbų saugos dokumentų rengimo kiekis priklauso nuo šių pagrindinių faktorių įmonėje:

 1. Įmonės dydžio;
 2. Pareigybių skaičiaus;
 3. Įmonėje atliekamų darbų tipų;
 4. Naudojamų įrenginių;
 5. Darbo vietų (pvz. administracinės darbo vietos, gamybinės darbo vietos ir kt.).

   Saugos dokumentų sąrašas paprastai taip pat priklauso nuo įmonės Darbų saugos dokumentų rengimasveiklos. Pavyzdžiui administracinėms darbo vietoms, kur darbai yra tik administracinio pobūdžio, nereikia pavojingų darbo apmokymų darbuotojams, apsaugos priemonių išdavimo dokumentacijos. Kitų įmonių veiklų nei administracinių arba mišrių veiklų darbų saugos dokumentų yra daug daugiau ir įvairesnių. Saugos dokumentus tvirtina įmonės vadovas, kai kuriuos dokumentus reikia derinti su darbuotojų atstovais ar darbo taryba (jei tokia yra įsteigta). Pagal įmonės dydį galime išskirti ir įmones darbų saugos dokumentų rengimo kiekio atžvilgiu:

 1. Kai įmonės darbuotojų skaičius yra iki 19 reikalingi tik pagrindiniai darbų saugos dokumentai;
 2. Darbuotojų yra nuo 20 iki 49 – atsiranda darbo tarybų, darbo apmokėjimo sisteminių dokumentų poreikis;
 3. Kai darbuotojų yra 50 ir daugiau tai papildomai prie antrame punkte paminėtų prisideda ir tokie dokumentai kaip. Darbo saugos komitetas, asmens duomenų saugojimo politika, lygių galimybių politika.

Darbų saugos dokumentų rengimo ir jų turėjimo poreikis

    Poreikis atlikti darbų saugos dokumentų rengimą samdant išorės įmonę priklauso nuo keleto faktorių. Pavyzdžiui ar įmonė turi atitinkamus saugos specialistus, kitus kvalifikuotus darbuotojus su reikiamomis žiniomis parengti darbų saugos dokumentus, ar ne. Net ir turint savus teisininkus, kurie nėra orientuoti būtent darbų saugos srityje, savo jėgomis yra labai sudėtinga parengti reikiamus dokumentus. Todėl samdoma išorės įmonė, tokia kaip mūsų, su reikiamu kiekiu saugos specialistų, sugebančių parengti darbų saugos dokumentus, kaip to reikalauja teisės aktai.

Darbų saugos rengimas įmonėje atliekamas šiems tikslams:

 1. Kai yra atliekami įmonės planiniai ir neplaniniai valstybinės darbo inspekcijos patikrinimai;
 2. Įmonės darbuotojams įvykus nelaimingiems atsitikimams, juos tiriant (reikia pateikti dokumentų kopijas, tirti atsitikimus) vadovaujantis esamais saugos dokumentais;
 3. Kai darbuotojui įvyksta profesinė liga, vyksta tyrimai, tuomet saugos dokumentai yra ypač aktualūs;
 4. Kylant teisiniams ginčams tarp darbuotojų ir darbdavių, šie dokumentai dažnai būna pagrindiniai įrodymai įmonei apsiginti teismuose.

   Kreipkitės į mūsų įmonę ir mes jums padėsime visais darbų saugos dokumentacijos rengimo klausimais.

0
  Krepšelis
  Jūsų krepšelis yra tuščiasEITI į paslaugų parduotuvę
   Pritaikyti nuolaidą
   Negalimi nuolaidos kodai
   darbosauga Gauti 20% nuolaidą Nuolaidos kodas užsakant tik darbų saugos dokumentus iš bendro darbų saugos ir gaisrinės saugos dokumentų paketo.