SLĖPTUVIŲ PLANO RENGIMAS

      Slėptuvių plano rengimas, slėptuvių žymėjimas  Slėptuvių plano rengimas yra vienas svarbiausių dalykų grėsiant ekstremaliajai situacijai ar karo metu, tai laikino apgyvendinimo vieta, kur yra rūpinamasi maitinimu, sanitarinėmis sąlygomis, higienos reikmenimis ir kt. . Slėptuvės karo atveju ar ekstremaliosios situacijos metu turi būti rengiamos tam tikros paskirties statiniuose arba patalpose, kur būtų galima apsisaugoti nuo grėsmių kylančių žmogaus gyvybei ir sveikatai. Visose slėptuvėse privalo būti slėptuvių žymėjimas, kad ekstremaliosios situacijos metu viskas vyktų sklandžiai. Slėptuvės karo atveju ar ekstremaliosios situacijos metu (kai kyla potvyniai, audros, gaisras, avarijos) paskirtis:

 1. Laikinas gyventojų apgyvendinimas;
 2. Apsaugojimas nuo žalingo aplinkos poveikio;
 3. Evakuotų gyventojų sveikatos apsauga;
 4. Bendrųjų pagalbos centrų nenutrūkstamos veiklos užtikrinimas;
 5. Reikalingos pagalbos suteikimas (maistas, higienos reikmenys ir kt.).

SLĖPTUVIŲ PLANO RENGIMAS IR SLĖPTUVIŲ ŽYMĖJIMAS 

   Slėptuvių plano rengimas yra skirtas pasimetusiems žmonėms suvokti, kur yra kokios patalpos, kur jiems buriuotis, rasti maisto ir kitų būtinų reikmių. Slėptuvių žymėjimas padės greičiau orientuotis aplinkoje, nepasimesti ir apsaugoti savo gyvybę nuo gręsiančio pavojaus. Pavyzdinis slėptuvių plano rengimas:

Slėptuvių žymėjimas | Slėptuvės karo atveju | Slėptuvių plano rengimas

Slėptuvių žymėjimas

Slėptuvių žymėjimas mūsų pavyzdiniame plane: mėlynai yra pažymėtos žmonių susibūrimo vietos, o raudonai – atsargų patalpos. Slėptuvės karo atveju plane turi būti nurodyti išėjimai iš patalpos jei būtų reikalinga evakuacija. Dažnai slėptuvių planas būna įsigyjamas kartu su civilinės saugos ekstremaliųjų situacijų valdymo planu, kurį galite rasti paspaudę ant šios nuorodos. Daugiau apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms galite skaityti čia.

SLĖPTUVĖS KARO ATVEJU AR EKSTREMALIOSIOS SITUACIJOS METU

Slėptuvių žymėjimas susideda ne tik iš patalpų nurodymų, tačiau kartu turi būti nurodyti ir svarbiausi elementai, kurie galėtų padėti suprasti kur viską rasti. Slėptuvių įrengimui dažniausiai yra renkamasi mūrinės, monolitinės, su gelžbetoninėmis konstrukcijomis patalpos. Parinktoms patalpoms turi būti nenutrūkstamas elektros tiekimas, vanduo bei ryšys. Slėptuvėje privalo būti atskiras elektros įvadas ir elektros instaliacija, automatinis arba rankinis elektros perjungimo įrenginys ir autonominis elektros energijos generatorius. Slėptuvėje turi būti įrengta ventiliacija, kad slėptuvės karo atveju būtų užtikrinamas oro tiekimas. Dėl didelės žmonių minios gali pritrūkti deguonies, o ji labai svarbi norint blaiviai mąstyti ir išsaugoti gyvybę. Slėptuvėse karo metu bei ekstremaliosios situacijos atveju turi būti užtikrintos darbo vietos bei darbui reikalingos priemonės:

 1. Fiksuoto ryšio telefonai;
 2. Mobilaus ryšio telefonai;
 3. Fakso aparatai;
 4. Kompiuteriai, kurie gali prisijungti prie interneto;
 5. Kompiuterių tinklų įranga;
 6. Darbo lentos, ekranai;
 7. Kopijavimo aparatai
 8. Vaizdo projektoriai ir kt.

Slėptuvės karo atveju turi būti pilnai aprūpinamos ir papildomos. Jei kyla klausimų galite kreiptis viršuje nurodytu telefonu arba el. paštu. Visą informaciją apie daro sauga rasite paspaudę ant šios nuorodos.

0
  Krepšelis
  Jūsų krepšelis yra tuščiasEITI į paslaugų parduotuvę
   Pritaikyti nuolaidą
   Negalimi nuolaidos kodai
   darbosauga Gauti 20% nuolaidą Nuolaidos kodas užsakant tik darbų saugos dokumentus iš bendro darbų saugos ir gaisrinės saugos dokumentų paketo.