ERGONOMINIŲ RIZIKOS VEIKSNIŲ VERTINIMAS

   Ergonominis rizikos vertinimasVisose įmonėse, įstaigose ar organizacijose privalo būti atliktas ergonominių rizikos veiksnių vertinimas (tyrimas). Mūsų atliekamas ergonominis rizikos vertinimas pilnai atitinka LR Valstybinės darbo inspekcijos keliamus reikalavimus tokiam vertinimui ir patikrinimo metu yra priimtinas įrodymas. Dėl darbuotojų apsaugos nuo rizikos jų sveikatai ir saugai, kurią kelia ar gali sukelti ergonominiai veiksniai yra nurodymuose nustatyta ergonominių rizikos veiksnių vertinimo tvarka ir nurodytos bendros prevencijos priemonės. Bet kuri ekonominės veiklos rūšies įmonė ir jų darbo vietos, kur darbuotojams kyla ar gali kilti ergonominių veiksnių sukeliama sveikatos pakenkimo rizika, turi atitikti nurodymų nuostatas organizuojant ir atliekant ergonominių veiksnių rizikos identifikavimą, tyrimą ir nustatymą.

Ergonominių rizikos veiksnių vertinimas, klasifikacija ir matavimo metodikos

 1. Vienkartinio rankomis keliamo krovinio masė, kai krovinys nuolat pernešamas per pamainą ar dirbant kitą darbą. Moterims negali būti sunkesnis kaip 10 kg., o vyrams – 30 kg. Tai yra nustatoma pasveriant arba svoris nustatomas pagal techninę dokumentaciją.
 2. Laikomos rankomis krovinio masės atstumas nuo darbuotojo kūno negali būti didesnis nei 70 cm. Tyrimas atliekamas matuojant matuokle laikomo krovinio horizontalus atstumas nuo darbuotojo kūno.
 3. Rankomis keliamo krovininio masės pakėlimo ar nuleidimo aukščio zona yra tarp nuleistos rankos krumplių ir pečių linijos, tai nustatoma stebėjimo būdu.
 4. Liemens daugkartiniai priverstiniai palenkimai negali būti didesni nei 60º. Kampainiu matuojamas liemens palenkimo kampas nuo vertikalios kūno padėties.
 5. Nuolat pasikartojantys rankų judesiai: dalyvaujant plaštakos ir pirštų raumenims, judesiai negali viršyti 40000 kartų, o dalyvaujant rankų ir pečių juostos raumenims, judesiai negali viršyti 20000 kartų. Nustatymui skaičiuojami judesiai per 60 s laikotarpį, kas 10 min. ne mažiau kaip tris kartus ir tuomet išvedamas vidurkis.
 6. Statinis darbas per pamainą: prilaikant svorį viena ranka, prilaikant svorį dviem rankomis, ir dalyvaujant liemens ir kojų raumenims. Norint pamatuoti prilaikomas svoris pasveriamas, nustatomas svorio prilaikymo laikas arba svoris ir laikas nustatomi pagal techninę dokumentaciją.
 7. Darbo poza, stebėjimo būdu nustatoma kaklo, rankų, nugaros, klubų ir kojų padėtis darbo metu sėdint ar stovint.
 8. Dėmesio koncentravimas negali viršyti 75 % darbo laiko. Pagal techninę dokumentaciją ar darbo proceso aprašymą nustatomas laikas, reikalingas stebėjimui ir dėmesio koncentravimui, ir apskaičiuojama, kokį procentą jis sudaro nuo viso darbo laiko (8 val.).
 9. Regos įtampa negali būti mažesne kaip 0,5 mm., matuojama slankmačiu arba pagal objekto techninę dokumentaciją.
 10. Darbo zonų parametrai, retai atliekamo darbo zona vyrams ne toliau kaip 65 cm., moterims ne toliau kaip 58 cm. Matuokle matuojamas nuotolis nuo darbuotojo peties iki toliausiai ant darbo paviršiaus išdėstytos darbo priemonės.

Ergonominių rizikos veiksnių vertinimo reikalavimai įmonėje

Šiuos darbo vietų rizikos tyrimus reiki atlikti tam, kad pilnai užtikrinti saugą ir sveikatą įmonėje pagal galiojančius LR teisės aktus. Pagrindinį įsakymą galite pamatyti paspaudę ant šios nuorodos. Ergonominis rizikos vertinimas yra skirtas identifikuoti, įvertinti ir nustatyti visus esamus ar galimus atsirasti ergonominius rizikos veiksnius darbuotojo darbo aplinkoje. Įvertinti reikėtų visų pareigybių darbo vietas, kurių kiekvieną ergonominis rizikos veiksnys gali įtakoti skirtingai. Kai kurių įmonių vadovai mano, jog administracijos darbuotojo ergonominis rizikos vertinimas yra nereikalingas ir nėra jokių pavojų, tačiau dažnu atveju pagrindiniai rizikos veiksniai yra darbo poza, regos įtampa ir darbo zonų parametrai, kurie gali sukelti pavojų darbuotojo saugai ir sveikatai. 

 PLAČIAU APIE MŪSŲ ATLIEKAMUS DARBO VIETŲ PROFESINĖS RIZIKOS VERTINIMUS RASITE ČIA.

0
  Krepšelis
  Jūsų krepšelis yra tuščiasEITI į paslaugų parduotuvę
   Pritaikyti nuolaidą
   Negalimi nuolaidos kodai
   darbosauga Gauti 20% nuolaidą Nuolaidos kodas užsakant tik darbų saugos dokumentus iš bendro darbų saugos ir gaisrinės saugos dokumentų paketo.