NUOTOLINIO DARBO RIZIKOS VERTINIMAS

   Nuotolinio darbo rizikos vertinimas vadovaujantis atliekamas LR profesinės rizikos vertinimo bendraisiais nuostatais. COVID-19 situacijai šalyje apribojus tradicines darbo vietas darbuotojams rekomenduojama ar net privaloma dirbti nuotoliniu būdu. Nepaisant to, jog darbuotojas nėra realioje darbo vietoje, tačiau vadovams yra privaloma organizuoti darbo vietų rizikos vertinimą bet kokiu atveju. Atliekant nuotolinio darbo rizikos vertinimą jį privaloma atlikti visiems esamiems ir galimiems rizikos veiksniams. Tai reiškia jog dirbant nuotoliniu būdu darbuotojas kaip ir darbo vietoje gali būti veikiamas tų pačių rizikos veiksnių.

Nuotolinio darbo rizikos vertiimo veiksniai

Tokie dažniausiai pasitaikantys rizikos veiksniai darbo vietose yra: fiziniai, fizikiniai, ergonominiai, psichosocialiniai ir biologiniai (pagrinde dėl COVID-19 rizikos). Toliau pateikiame pavyzdį įsivaizduojant jog darbuotojo darbo vieta yra kompiuterizuota nuotolinio darbo rizikos vertinimas(darbuotojas dirba prie kompiuterio visą darbo vietą). Tokiam darbui fiziniai veiksniai pagrinde apima darbuotojo darbo aplinką (erdvę kurioje jis atlieka darbo funkcijas). Fizikiniai veiksniai apima darbuotojo darbo vietos apšvietimą, triukšmingumo lygį ir panašaus pobūdžio veiksnius (pvz. reikiamas apšvietimas gal reikia stalinės lempos). Ergonominiai rizikos veiksniai apima darbuotojo darbo pozą, kėdžių, kompiuterio ir stalo išdėstymą pasikartojančių judesių dažnumą, įvertinus pertraukėles ir kt. Psichosocialiniai rizikos veiksniai šiuo atveju apims darbuotojo psichologinę būseną. Pavyzdžiui darbo apimtį, darbuotojo pojūtį kai jis negali dirbti nuolatinėje darbo vietoje ir kt. Biologiniai rizikos veiksniai šiuo atveju pagrinde apims COVID-19 pavojaus tikimybę.

DARBO PRIEMONIŲ KOMPENSAVIMAS

  Reikėtų įvertinti ar darbuotojas turi visas apsaugos priemones ir gali jomis naudotis esant poreikiui. Visas darbo ir apsaugos priemones darbuotojui privalo suteikti darbdavys arba darbuotojui įsigijus savarankiškai turi kompensuoti tokias išlaidas. Reikėtų paminėti, jog tokių išlaidų kompensavimui reikėtų įvertinti ar darbuotojas šias priemones naudos tik darbo reikalais ar ir asmeninėms reikmėms. Naudojant darbo priemones ir asmeninėms reikmėms darbdavys gali kompensuoti tik dalį tokių priemonių įsigijimo išlaidų.  Užsisakykite mūsų nuotolinės darbo vietos profesinės rizikos vertinimą ir užtikrinkite savo darbuotojų saugumą bei įmonės atitikimą LR teisės aktams šiai dienai.

Plačiau apie mūsų atliekamus rizikos veiksnių vertinimus galite skaityti paspaudę ant šios nuorodos.

0
  Krepšelis
  Jūsų krepšelis yra tuščiasEITI į paslaugų parduotuvę
   Pritaikyti nuolaidą
   Negalimi nuolaidos kodai
   darbosauga Gauti 20% nuolaidą Nuolaidos kodas užsakant tik darbų saugos dokumentus iš bendro darbų saugos ir gaisrinės saugos dokumentų paketo.