PAREIGINĖS INSTRUKCIJOS ĮMONĖJE, ĮSTAIGOJE

Kas yra pareigybės aprašymas ir kam jis naudojamas?

   Pareigybės aprašymai, kitaip dar vadinami pareiginėmis instrukcijomis, pareiginiais nuostatais iš esmės reiškia vieną ir tą patį. Pareiginės instrukcijos yra skirtos darbuotojams, dirbantiems tam tikrose pareigose ir aprašančios darbo tose pareigose specifiką. Pareigybės aprašymai yra naudingi tuo, kad juos tinkamai parengus turite tvirtą teisinį dokumentą darbuotojų atsakomybėms pagrįsti ir įteisinti. Kai kuriais atvejais pareiginės instrukcijos yra privalomos pagal LR teisės aktus (tai galioja tam tikriems valstybiniams juridiniams vienetams, pvz. biudžetinėms įstaigoms ir kt.).

Pareiginės instrukcijos sandara?Pareiginės instrukcijos

 1. Bendroji dalis – aprašoma tam tikrose pareigose dirbančio darbuotojo kvalifikaciniai reikalavimai, kvalifikacijos kėlimo reikalavimai, pavaldumas, žinios ir kt.
 2. Darbuotojo pareigos – aprašomos ir išvardinamos tikslios pareigose dirbančio darbuotojo pareigos (konkretinant).
 3. Darbuotojo teisės – aprašoma kokias teises turi pareigose dirbantis darbuotojas, pvz. teisė kontroliuoti kaip savo pareigas vykdo pavaldūs darbuotojai ir kt.
 4. Darbuotojo atsakomybė – išvardinama už ką atsako šiose pareigose dirbantis darbuotojas, pvz. už patikėtų vertybių saugojimą, informacijos saugojimą ir kt.

Ar šie pareigybės aprašymai yra privalomi mano įmonei?

   Jei kalbame apie privataus kapitalo įmonę, kuri nėra išskirtinės veiklos, šios pareiginės instrukcijos nėra privalomos, tačiau rekomenduojamos. Pasinaudojus mūsų paslaugomis galite įsigyti visas reikiamas instrukcijas visoms savo įmonės ar įstaigos pareigybėms. Gavus parengtus pareigybių aprašymus iš mūsų rekomenduojame juo atidžiai peržiūrėti ir patikslinti – kadangi tik jūs patys žinote savo įmonės ar įstaigos tikslią darbų specifiką, atsakomybių ir pareigybių paskirstymus, nuobaudų skyrimus ir kt.

Kur galėčiau įsigyti šias pareigines instrukcijas ir kaip jas užsakyti?

   Paprasčiausias ir pigiausiai kainuojantis būdas parengti pareiginius nuostatus būtų užsakant jas kartu su pagrindiniu dokumentų paketu mūsų elektroninėje paslaugų parduotuvėje, esančioje dešinėje šios svetainės juostoje. Jei pagrindiniu saugos dokumentus jau turite ir jums trūksta tik pareiginių instrukcijų arba tam tikros konkrečios pareigines instrukcijos, jas galite užsakyti įėję į mūsų parduotuvę dešinėje ir pasirinkite „pavienių dokumentų“ parduotuvę, esančią taip pat dešinėje. Šioje parduotuvėje galėsite surasti ir tiesiogiai įsigyti jus dominančius pareigybių aprašymus ir kitus aktualius dokumentus. 

0
  Krepšelis
  Jūsų krepšelis yra tuščiasEITI į paslaugų parduotuvę
   Pritaikyti nuolaidą
   Negalimi nuolaidos kodai
   darbosauga Gauti 20% nuolaidą Nuolaidos kodas užsakant tik darbų saugos dokumentus iš bendro darbų saugos ir gaisrinės saugos dokumentų paketo.