BIOLOGINIŲ RIZIKOS VEIKSNIŲ VERTINIMAS

   Mūsų įmonės specialistų atliekamas darbo vietų profesinės biologinių rizikos veiksnių vertinimas įmonėse, įstaigose yra paremtas vadovaujantis naujausiais LR teisės aktais. Išliekant COVID-19 pavojui darbuotojams yra tikslinga ir būtina įvertinti biologinį rizikos veiksnį. Vadovaujantis LR profesinės rizikos vertinimo bendraisiais nuostatais ir išliekant pandeminei situacijai šalyje, atliekame kokybinį biologinių veiksnių rizikos vertinimą, kaip nustatyta nuostatų 16.1 punkte.

DARBO VIETOS, KURIOSE PRIVALO BŪTI ATLIKTAS BIOLOGINIŲ RIZIKOS VEIKSNIŲ VERTINIMAS

   Vadovaujantis minėtais profesinės rizikos vertinimo nuostatais, kaip pagrindiniu rizikos vertinimo įstatymu, rizikos vertinimas privalo būti atliekamas visose darbo vietose (įskaitant kai darbuotojai dirba nuotoliniu būdu). Daugelis įmonių, įstaigų atstovų gerai nesupranta kaip reikia atlikti rizikos vertinimą būtent nuotolinio darbo darbuotojui dirbant iš namų. Šį biologinių rizikos veiksnių vertinimą nebūtinai reikia suprasti kaip atliekamą tiesioginio kontakto metu. Profesinės rizikos veiksnių vertinimas gali taip pat būti atliekamas nuotoliniu būdu, taip pat siekiant išvengti papildomų nereikalingų kontaktų. Bekontaktis rizikos vertinimas gali būti atliekamas tam tikra metodika. Pagal šią metodiką panaudojant iš anksto mūsų saugos specialistų parengtas darbuotojų apklausas, vadovų apklausas atitikimo saugos ir sveikatos teisės aktams. Biologinių rizikos veiksnių vertinimas COVID-19Taip pat rizikos vertinimo metu galime paprašyti tam tikrų darbo vietų nuotraukų, ką galime prilyginti realiam specialisto darbo vietos vertinimui. Anketos yra parengtos tiek darbuotojams, tiek vadovams (darbdaviui atstovaujantiems asmenims, siekiantiems užtikrinti saugos reikalavimų laikymąsi įmonėje ar įstaigoje). 

KADA PRIVALOMA ATLIKTI BIOLOGINĮ RIZIKOS VEIKSNIŲ VERTINIMĄ?   

   Biologinis rizikos veiksnių vertinimas turi būti atliekamas, kai tai yra būtina t.y. kaip yra tokio rizikos veiksnio pavojus. Kai kurioms įmonėms šis veiksnys gali būti labiau veikiantis nei kitoms. Pavyzdžiui atliekų surinkimo paslaugų teikimo įmonėms biologinio veiksnio vertinimas yra ypač aktualus dėl galimo užsikrėtimo pavojaus kitomis ligomis (ne tik COVID-19). Pagal dabartinę situaciją dėl COVID-19 šis veiksnys didžiąją savo apimtimi dominuoja visuomenėje. Kadangi LR teisės aktai yra apibrėžę, kad profesinės rizikos vertinimas privalo būti atliekamas visiems esamiems ir galimiems rizikos veiksniams. Daroma išvada, jog didžioji dauguma įmonių ir įstaigų privalo atlikti tokio pobūdžio vertinimą.

   Plačiau apie mūsų atliekamą biologinių rizikos veiksnių vertinimą būtent dėl COVID-19 galite skaityti paspaudę ant šios nuorodos.

0
  Krepšelis
  Jūsų krepšelis yra tuščiasEITI į paslaugų parduotuvę
   Pritaikyti nuolaidą
   Negalimi nuolaidos kodai
   darbosauga Gauti 20% nuolaidą Nuolaidos kodas užsakant tik darbų saugos dokumentus iš bendro darbų saugos ir gaisrinės saugos dokumentų paketo.