Civilinės saugos dokumentacijos pagrindą sudaro ekstremaliųjų situacijų valdymo planas. Jis yra reikalingas civilinės saugos užtikrinimui įmonėje. Remiantis planu galima nustatyti artėjančius veiksmus gręsiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai, šalinti padarinius, sutelkti žmogiškuosius materialinius išteklius bei organizuoti ekstremaliosios situacijos likvidavimą.
EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ PLANŲ NAUDA
Šis planas yra ypač naudingas šiuo laikotarpiu esant įvairioms ekstremalioms situacijoms, pvz., karo ar COVID-19 grėsmei. Ekstremaliųjų situacijų valdymo plane visi šie pavojai yra aptariami ir tinkamai aprašomi.
Rizikų identifikavimas ir valdymas
Ekstremaliųjų situacijų planų rengimo procesas padeda įmonėms identifikuoti galimas rizikas ir imtis prevencinių priemonių, taip sumažinant nelaimių tikimybę.
Užtikrintumas
Tinkamai parengti ekstremaliųjų situacijų planai užtikrina, kad įmonės ir organizacijos žino savo atsakomybę ir veiksnius, kurie turi būti įvykdyti norint sumažinti riziką nelaimės atveju.
Darbuotojų sauga
Ekstremaliųjų situacijų planai padeda užtikrinti, kad visi darbuotojai, lankytojai ir kiti asmenys žinotų, kaip elgtis nelaimės atveju, taip išvengiant panikos ir užtikrinant veiksmingą evakuaciją.
Civilinės saugos dokumentacija, pagal PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS IR GELBĖJIMO DEPARTAMENTO PRIE VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJOS DIREKTORIAUS ĮSAKYMĄ DĖL EKSTREMALIŲJŲ SITUACIJŲ VALDYMO PLANŲ RENGIMO METODINIŲ REKOMENDACIJŲ PATVIRTINIMO, ekstremaliųjų situacijų valdymo plano dalys:
Ekstremaliųjų situacijų valdymo planas yra pagrindinis civilinės saugos dokumentas. Civilinės saugos dokumentaciją galite įsigyti paspaudę ant šios nuorodos. Į kylančius klausimus galime atsakyti nurodytu el. paštu arba telefonu. Jums reikalingus dokumentus, susijusius su darbų, gaisrine ir civiline sauga, galite įsigyti mūsų el. parduotuvėje. Neretai šios paslaugos būna apjungiamos ir įsigyjamos kartu.
Ekstremalieji įvykiai, kurie galėtų sukelti Lietuvos Respublikoje valstybės lygio ekstremaliąsias situacijas, yra šie:
Gamtinio pobūdžio. Geologinis ir hidrometeorologinis (stichiniai, katastrofiniai meteorologiniai ir stichiniai, katastrofiniai hidrologiniai reiškiniai) reiškinys, įvykis, susijęs su ledo lytimis, ledų sangrūdomis, ledo laukais; žmonių ligos, vabzdžių antplūdis, gyvūnų ligos, augalų ligos ir kenkėjai, žuvų dusimas, laukinių žvėrių ir paukščių badas.
Techninio pobūdžio. Transporto įvykiai, susiję su jūros ar vidaus vandenų laivo naudojimu, aviacija, geležinkelių transporto ir automobilių kelių eismu ir įvykiais vežant pavojingą krovinį; įvykiai pramonėje ir energetikos sistemoje, hidrotechnikos statinio, komunalinių sistemų avarija ir ryšių paslaugų teikimo vartotojams sutrikimas.
Ekologinio pobūdžio. Aplinkos oro ir vandens užterštumas; dirvožemio, grunto užterštumas arba kitoks jam padarytas poveikis; tarša branduolinėmis ir (ar) radioaktyviosiomis medžiagomis ir naftos produktais.
Socialinio pobūdžio. Masinės riaušės ir neramumai, blokados, provokacijos, diversijos, teroro aktai, taip pat kariniai veiksmai Lietuvos Respublikos ar kaimyninės valstybės teritorijoje.
Kiti ekstremalieji įvykiai. Žmonių sveikatos sutrikimai, panika, traumos, mirties atvejai dėl užsikrėtimo, apsinuodijimo ar fizinio poveikio, gaisro keliamas pavojus, užsidegimo ar degimo grėsmė, pavojingas radinys, pavojus sunaikinti kultūros vertybę arba kultūros vertybės sunaikinimas; įvykis, keliantis pavojų saugomiems asmenims, saugomam objektui, Lietuvos Respublikos vadovybės rezidencijoms; kitas įvykis, dėl kurio gali susidaryti arba susidaro ekstremalioji situacija.
Kai gaunate ektremaliųjų situacijų patvirtintą planą, turite užtikrinti, kad planas ir (ar) jo kopija (-os) yra prieinamos, tai yra:
Atkreipkite dėmesį: plano veiksmingumas privalo būti išbandomas per teisės aktų nustatyta tvarka rengiamas civilinės saugos pratybas. Tvarką rasite ČIA.
Visi darbuotojai turėtų būti reguliariai apmokomi ir dalyvauti praktinėse pratybose. Taip pat svarbu, kad planas būtų lengvai prieinamas visiems darbuotojams, pavyzdžiui, patalpintas matomoje vietoje ar vidinėje įmonės svetainėje.
Taip, yra daug specialistų ir įmonių, kurios teikia konsultacijas ir pagalbą rengiant ekstremaliųjų situacijų planus. Jie gali padėti atlikti rizikų vertinimą, sukurti planą ir organizuoti darbuotojų mokymus. Tokias paslaugas teikiame ir mes – susisiekite su mumis jums patogiu būdu.
MB „PROGARANTAS“
Įmonės kodas: 303574932
PVM kodas: LT100011914919
Adresas (pagrindinis): Laisvės pr. 60-1107, LT-05120 Vilnius